Hasonló tartalom

2012. december 5., szerda

Mártírok ma


Ötpercenként megölnek egy keresztényt

2012. december 1., szombat 16:14 |
Naponta 270 embert megölnek a világon csak azért, mert keresztény, ráadásul a vallási üldözöttek 75 százaléka keresztény. Az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség (IKSZ) a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen erről tartott konferenciát, amin Rétvári Bence és Stágel Bence üldöztetéstudata is megfért. Hölvényi György szerint Magyarországnak be kéne fogadnia az üldözött keresztényeket.
Ahogy az asztalon lévő God is Back című könyvet néztem, azon gondolkodtam, hogy vajon a Keresztényüldözés a XXI. században című konferencián miről lesz szó. Most, hogy Semjén Zsoltot plágiumgyanúba keverték, témaként valamiért Gyurcsány Nérótól és a 2006-os lángoló Budapesttől az intergalaktikus Pax-katonákig bármit el tudtam volna képzelni, de végül nagyon örültem, hogy kivételesen tényleg az Afrikában és Közép-Ázsiában üldözött keresztényekről volt szó, az ugyanis jó jel, ha már az IKSZ-et is érdekli, hogy mi történik a Kárpát-medencén kívül. Még ha az ismereteik a legjobb esetben is vitathatóak.
Stágel Bence, az IKSZ elnöke kezdte azzal, hogy ma a világon kb. 100 millió keresztényt üldöznek, és naponta 270 embert meg is ölnek. Négy vallási üldözöttből három keresztény – mondta. Ő volt az egyetlen, aki inkább a liberális nyugati világnak ment neki, mivel az ma inkább a szabad kereskedelmet védi, nem pedig az emberi jogokat. Stágel szerint a mindenre ráerőltetett tolerancia miatt kínos lett nyugaton a kereszténység. Elmondta, hogy – afféle kuruc.info-s lendülettel – a kereszténydemokraták honlapot indítottak a keresztényüldözés dokumentálására.
Beszélt a 21. század „vérontás nélküli vértanúiról” is: a papról, akit azért rúgtak ki, mert nem adott össze homoszexuálisokat, a nővérről, akit azért bocsátottak el, mert keresztet hordott a nyakában, és az orvosról, aki nem volt hajlandó elvégezni az abortuszt. Stágel szerint ezek mind azt mutatják, hogy rendszerszintű a diszkrimináció, pedig szerinte „az emberi méltóság szükségképpen transzcendens”. Stágel a beszéde végén – a konferencia több más felszólalójához hasonlóan – háborús metaforákkal buzdította a keresztényeket: mint mondta, csak a hit pajzsa, az üdvösség sisakja és a lélek kardja, vagyis Jézus szava mentheti meg az embert.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése